15 жовтня 2019 року у Гологірському НВК було проведено виховний захід “14 жовтня – потрійне свято.

Учні 10 класу під керівництвом класного керівника Гаврилів О.П. і педагога – організатора Гембари О. В. піснями і розповідями вшанували свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника України. В контексті даного заходу учні згадали про наших земляків воїнів – захисників АТО, які і сьогодні продовжують героїчну сторінку нашої історії, мужньо захищаючи наші кордони від ворогів. Хвилиною мовчання присутні вшанували память загиблих, які віддали своє життя за незалежність України. 

 

На завершення свята усі присутні виконали пісню-молитву «Боже Великий Єдиний».


Міжнародний День рідної мови

    Мова – одне з найцінніших надбань нашого народу. Вона є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.

     21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.

      До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Гологірського НВК. Активну участь брали учні 8 класу та вчителі української мови та літератури Михайловська М.М. та Мичка С.Б.

 

     Учням була запропонована до перегляду презентація про цікавинки рідної мови, були прочитані вірші, прозвучали пісні та поставлена сценка. Учні 8 класу разом із вчителем української мови та літератури Михайловською М.М. провели флеш-моб з нагоди Міжнародного дня рідної мови.



 Посвята у читачі

20 листопада в Гологірському НВК під керівництвом вчителя початкових класів Возьної О.П., бібліотекаря Попович М.П.   та вчителя музики Гуменного В.В. було проведено виховний захід «Посвята в читачі».

У ньому взяли участь учні 2-4 класів. Другокласники декламували вірші, співали пісні, ставили сценки. Учні 3-4 класів, в образі героїв улюблених дитячих казок, розповідали майбутнім читачам про правила користування книгою, про важливість читання для кожного з нас.

Учні другого класу стали повноправними читачами шкільної бібліотеки.



Хліб наш святий

         12 листопада 2018 року в Гологірському НВК відбулося свято «Хліб наш святий». Його підготували вчитель початкових класів Дяків О.Б. і вчитель музичного мистецтва Гуменний В.В. з учнями 4 класу.

       Четвертокласники були вдягнені в вишиванки. Вони гарно декламували вірші, відгадували загадки ,розказували прислів’я про хліб; розіграли сценки «Бублик і паляниця», «Хліб і торт»; грали гру «Зав’яжи снопок». А також співали пісні «Хліб-усьому голова», «Вийшли в поле косарі», «Про хліб»; частівки, поспівку «Печу, печу хлібчик».

          На виховний захід були запрошені бабусі. Вони розказували про пікну діжу, про обряд випікання хліба, виконали пісню «Хата моя, біла хата».

        Свято принесло гарний настрій учням, батькам, вчителям та усім присутнім гостям.



День захисника України

У жовтні місяці в стінах Гологірського НВК було проведено виховний національно-патріотичний захід  присвячений  76 річниці УПА, Дню захисника України та святу Покрови Пресвятої Богородиці .

            Учні 8 класу, під керівництвом класного керівника та вчителя музики, згадали 40 патріотів-підпільників,  вихідців з Гологір, які були закатовані в тюрмах, таборах смерті,  або вбито у нерівному бою за волю України.

             Хвилиною мовчання вшанували пам’ять славних синів України: героїв УПА, героїв небесної сотні, героїв АТО, зокрема, героя-земляка — Михайлюка Петра Тадейовича.

            Нехай ніхто не половинить, твоїх земель не розтина,

 

            Бо ти єдина, Україно, бо ти на всіх у нас одна.



СВЯТО ГЕРОЇВ-2018


Прощавай, Букварику!

21 травня в Гологірському НВК відбулося традиційне шкільне свято ― свято Букваря. Його підготувала і провела вчитель початкових класів, Возьна О. П., з учнями 1 і 3 класів. На ньому першокласники прощалися з першою книжкою ― Букварем, а третьокласники виконували роль ведучої, підручників та казкових героїв.

         У святково прибраному класі зібралися батьки, вчителі, учні школи. Діти з усмішками на обличчях читали вірші про кожну букву, співали під фонограму пісні.

 

         Заступник директора з НВР, Турчин О. М., вручила найменшим школярам дипломи випускника 1 класу та побажала гарних успіхів у подальшому навчанні.



День вишиванки у Гологірському НВК



Посвята меморіальної дошки загиблого воїна АТО

Михайлюка Петра

17.05.2018р.



Посвята у читачі у Гологірському НВК

     16 травня у Гологірському НВК відбулося свято для другокласників «Посвята в читачі».

     На святі були присутні казкові герої, які розповіли дітям про важливість читання та про правила бережливого ставлення до книги. Діти відповідали на запитання вікторини, показали хороші знання українських народних казок, розповідали  прислів’я про книги. Учні довели, що вони гарно читають, знають і люблять книжки.

     А  також   другокласники ознайомилися з правилами збереження книги, правилами поведінки в бібліотеці. По закінченню свята діти отримали подаруночки.

 

      Свято для другокласників підготували: класний керівник Грицьків Н.Г., вчи-тель музичного мистецтва Гуменний В.В., шкільний  бібліотекар Попович М.П.





День пам’яті Чорнобильської катастрофи

   26 квітня у приміщенні Гологірського НВК вже вкотре пролунав екологічний дзвін.

   Тривогою та болем його звуку учні 7 класу разом із класним керівником Бриковською Л. О. та вчителем музичного мистецтва Гуменним В. В. нагадали усім про Чорнобильську катастрофу, яка ніколи не зітреться з людської пам’яті, не згасне у віках.

   Дуже важко боротися з невидимим ворогом, який перетворив квітучу українську землю з чудовими краєвидами, щедро врожайними садами, лісами, багатими на ягоди, гриби, на «зону». «Мирний атом» став для України  і прилеглих земель гірше війни.

   Учні школи  хвилиною мовчання вшанували усіх, хто до часу помер від радіаційного смерчу.

 

   На завершення лінійки присвяченої Дню пам’яті Чорнобильської катастрофи всі присутні помолилися за Україну.



                   Світ лине до Тебе, Тарасе…

У Гологірському НВК 7 березня 2018 року було проведено загальношкільне свято з нагоди дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Виховний захід мав на меті показати значимість постаті Кобзаря для людства, поглибити знання з краєзнавства, розвивати творчі здібності учнів, показати актуальність його творів та звязок Т. Шевченка із сьогоденням, виховувати повагу і пошану до генія України – Т. Г. Шевченка.

Під час проведення свята під керівництвом вчителя Михайловської М.М., учнями 5 класу були прочитані вірші про великого Кобзаря, твори про його долю, прозвучали пісні на слова Т. Шевченка.

 

Учням була запропонована до перегляду фото презентація графіті із зображенням Шевченка, яка ознайомила присутніх з тим, що Тарас Григорович став найважливішим і нетлінним складником духовного єства народу.



Святий Миколай, нас усіх оберігай!

Напередодні Дня Святого Миколая, 18 грудня, в Гологірському НВК відбувся виховний захід – свято добра, щедрості і милосердя. В ньому брали участь учні першого, другого та третього класів. Діти були вдягнені у костюми казкових героїв. Вони гарно декламували вірші, співали пісеньки, розігрували сценки біля святкової ялинки.

Насамкінець завітав до малечі сам господар свята – Святий Миколай. Він роздав дітям подарунки, а також побажав всім присутнім міцного здоров’я, миру в країні та в кожній родині.

До підготовки свята були залучені вчитель початкових класів Возьна О. П. та вчитель музичного мистецтва Гуменний В. В.

 

Свято принесло гарний настрій учням, батькам, вчителям та усім присутнім гостям.



Андріївські вечорниці

Уже традиційно в Гологірському НВК у грудні проводять вечорниці. 

 

12 грудня 2017 року, учнями 8 і 10 класів, під керівництвом класних керівників Гаврилів О.П. і Болюбаш Г.І. та музичного керівника Гуменного В.В. було проведено свято «Андріївські вечорниці».
        Упродовж свята учні виконували жартівливі пісні, розказували гуморески, демонстрували жартівливі сценки. Дівчата і хлопці ворожили, ліпили вареники, пампушки. Найкраще розвеселив учнів танець «Коломийка» всередині з «дідом» та «бабою».
        Свято принесло гарний настрій учням, вчителям, батькам та усім присутнім гостям.



Осінь щедра, осінь золотава

16 листопада 2017 року в Гологірському НВК учнями 2, 3, 4 класів разом з вчителем початкових класів Думин О.М. і вчителем музичного виховання Гуменним В.В. була проведена виховна година «Осінь щедра, осінь золотава».

 Учні у віршах описували красу осені, її різнобарв’я та щедрість. Ведуча, Мазур Наталія, розповіла про особливості кожного осіннього місяця в році. На свято завітала Осінь з осінніми місяцями. Учні в наголівничках овочів і фруктів розповіли про їх користь та цілющі властивості.

 

Упродовж виховного заходу учні співали пісні «Осінь золотава», «Дощик вулицями йде», «Листячко дубове», «Ходить гарбуз по городу», «Ми корзиночки несем», «Тихо осінь ходить гаєм», та провели ігри для молодших школярів «Зимуючі та перелітні птахи», «Звари борщ».



Дзвенить струмочками рідна мова

Уже традиційно в Гологірському НВК проходять дні, присвячені Дню писемності та мови.

15 листопада 2017 року учні 5-6 класів виступили з літературно-музичною композицією «Дзвенить струмочками рідна мова». Виступ підготували класні керівники Михайловська М.М., Граничко Г.В. та вчитель музичного мистецтва Гуменний В.В.

Ведучі свята Агафонов Назар і Салабай Вікторія розповіли про походження мови, коли вона тільки зароджувалась, розповіли легенду про мову. Пролунали пісні про «неповторну і дзвінку» рідну мову та рідну Україну. По-особливому звучали вірші у виконанні Турчина Максима, Севастьянчикова Дениса і Кроля Юрія.

 

Родзинкою ж вистави стала інсценізація «Частини мови», у якій  взяли участь учні обох класів. Вона показала красу і багатство рідної мови. На завершення свята учні подякували «рідній матері-мові», роль якої блискуче виконала учениця 6 класу Бриковська Тетяна, і пообіцяли ніколи не забувати її.



Радіодиктант національної єдності у Гологірському НВК

            У День української писемності та мови, 9 листопада 2017 року, учні Гологірського НВК прийняли участь  у написанні радіодиктанту національної єдності, який  відбувся під гаслом "Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета".

            Текст диктанту «Наші пісні» сподобався учням своєю патріотичністю, мелодійністю, він легко сприймається на слух. В диктанті згадувалися сучасні українські пісні у виконанні, наприклад, Джамали та Руслани. А ще не всі, напевно, знали, що в космосі першою прозвучала українська пісня «Дивлюсь я на небо» у виконанні нашого земляка – космонавта Павла Поповича.

 

            Тепер ще з більшим нетерпінням учні чекають 11 листопада, коли текст диктанту опублікують і можна буде перевірити себе на знання української мови.



12 жовтня 2017 року в Гологірському НВК відпрацьовано заходи з евакуації дітей і працівників школи на випадок надзвичайної ситуації. Учні з вчителями організовано покинули стіни навчального закладу і зібралися перед школою для проведення бесіди з протипожежної безпеки.



Уклін  Вам, любі вчителі.

Уже традиційно в першу неділю жовтня відзначають професійне свято – День вчителя. 29 вересня 2017 року учні Гологірського НВК підготували концерт «Уклін Вам, любі вчителі».

Надзвичайно теплими, щирими були вдячні вітання школярів своїм наставникам. Прозвучали задушевні слова під керівництвом учителя музики Гуменного В.В.

 

У День вчителя святкують не тільки вчителі, а й учні, тому що він збігається з іншою подією – днем самоврядування у школі, коли один раз у навчальному році учням дозволяється побути викладачами. Цього дня кращі учні школи проводили уроки в класах на правах справжнього вчителя.



Свято Букваря

19 травня в Гологірському НВК відбулося традиційне шкільне свято - свято Букваря, яке підготували і провели вчитель початкових класів Грицьків Надія Григорівна , вчитель музики Гуменний Володимир Васильович та учні 1, 5,6 класів. На ньому першокласники прощалися з першою своєю книгою - Буквариком.

Свято пройшло урочисто та цікаво. До першокласників на свято завітали Букварик, Незнайко , Ягуся, Листоноша. Вони з дітьми проводили різні конкурси: «Відгадай загадку», «Чия телеграма?», «Яка це літера?» і т. д. За  вірні відповіді Букварик вручив першокласникам  дипломи. Діти у свою чергу розповідали цікаві вірші та співали веселі пісні.

У гості до першокласників завітали і їх нові друзі: Читанка та Рідна мова.

 

Свято завершувалося зверненням першокласників до Букварика: «Прощавай, Букварику, в школі перший друже. Ми тобі, Букварику, дякуємо дуже». На кінець свята, усі учасники заспівали пісню «Ми веселі козачата».



Посвята в читачі

19  травня 2017 року в Гологірському НВК в 2 класі було проведено свято «Посвята в читачі».

Підготували  вчитель початкових класів-Дяків  Ольга Богданівна, бібліотекар-Попович Марія Петрівна і вчитель музичного мистецтва-Гуменний Володимир Васильович. Діти розказували правила поводження із книгою, вірші про книгу, прислів’я, розгадували загадки, розігрували сценки.  А також співали пісні: «В кожній хаті, в кожнім домі», «У школу завітали ми», «Тиждень книжки». Учні були гарно одягнені  у вишиванки. На свято були запрошені батьки, вчителі, учні початкових класів.

 

              Заступник директора з НВР  Турчин Оксана Михайлівна щиро подякувала другокласникам і роздала дітям «Обіцянки юного читача».



«Якщо говорити між нами, то все починається з мами…»

 Такими словами у Гологірському НВК розпочалося Свято Матері,  що підготували учні 7 класу  разом з класним керівником Гаврилів О.П. та вчителем музичного виховання  Гуменним В.В.

 Учні привітали своїх матерів словами поезії, піснями, танцями . Гумористичні ноти змінили сльози радості на веселий сміх та бурхливі оплески. 

 Упродовж свята згадували не тільки своїх матерів, а й матір Україну і Матір Божу. На завершення свята учні привітали матерів власноруч зробленими букетами із квітів.



Великодні дзвони

В усіх народів існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він блукає по світу, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо він загублений для свого народу.  

 

Отож, класний керівник 6-го класу Бриковська Л. О. та вчитель музики Гуменний В. В. разом із шестикласниками представили програму, де продовжили вивчати народні традиції, пов’язані з найулюбленішим весняним святом усіх християн --  Великоднем, або святом Пасхи, днем Воскресіння Ісуса Христа.



27 квітня в Гологірському НВК була проведена ранкова зарядка "Рух заради здоров’я", в якій взяли участь учні 1-11 класів. 




Свято птахів у Гологірському НВК

З метою привернення уваги школярів до охорони птахів, збереження чисельності та видового різноманіття перелітних птахів  4 квітня у Гологірському НВК відбулося Свято птахів. Свято підготували і провели учні 5 класу разом з класним керівником Граничко Г.В.

Птахи завжди були не тільки об’єктами вивчення в біології, з давніх-давен про них співали пісні, складали легенди, прислів’я. Так, птахи – це такі створіння, які завжди надихали людину на поезію, художнє мистецтво, високе почуття любові.  

 

Виховний захід вчить дітей, що навіть, якщо вони зроблять одну шпаківню, то допоможуть декільком птахам збільшити чисельність. Крім того, турбота про птахів — це не тільки екологічна проблема, а частинка нашого життя та нашої культури.



20 березня в Гологірському НВК відбулося чергове засідання атестаційної комісії І рівня, на якому розглядалися питання атестації педагогічних працівників.

Результати атестації


7 березня у стінах Гологірського НВК відбувся виховний захід до 8 березня на тему ,,Уклін тобі, жінко!”, який підготували учні 9 класу разом з класним керівником Болюбаш Г.І.

Знову квітне 8-е на календарі-

Мов дві коси сплелись у два віночки,

З днем пролісок вас, рідні матері,

Найкращі сестри і вродливі дочки,

Вітаєм Вас зі святом жіночим, прекрасним,

Зі святом щасливим, чудовим та ясним.

Зі святом весняним і променистим,

Світлим, бадьорим, радісним, чистим,

Зі святом любові, уваги, тепла.

Міцного здоровя вам, шани й добра!



«Кенгуру» радо вітають школярі.

   Кожного року весняної пори учні Гологірського НВК з нетерпінням чекають Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру». Це чудова можливість виявити здібності до математики, стимулювати мотивацію учнів до вивчення предметів природничо-математичного циклу та розвинути таланти кожного школяра. Участь у грі вже є перемогою над собою, це бажання більше знати, більше вміти, це безліч можливостей проявити себе, позмагатись, виділитись серед інших. Велика роль «Кенгуру» і у вихованні почуття колективізму, відповідальності, згуртованості.

   Цього року у весняному «Кенгуру» взяло участь 11 учнів нашої школи. Діти з нетерпінням чекали 16 березня і прийшли в школу святково одіті та з піднесеним настроєм. Ті школярі, які приймають участь у конкурсі кожного року, заохочують і інших, розказуючи про цікаві завдання.

     Ось так поступово цей математичний конкурс згуртував навколо себе талановитих і ерудованих дітей. Уже стало традицією на урочистій лінійці всім учасникам вручати іменні сертифікати Міжнародного математичного конкурсу. Діти з великим задоволенням і радістю отримують їх, гордяться тим, що вони належать до світу математики.

   Зрозуміло, що сам конкурс і його організація потребують певних коштів, та якби він був безкоштовним, то учасників було б набагато більше. І, можливо, відкрились би нові таланти.

 

 

Координатор конкурсу Бриковська Л. О., вчитель  Гологірського НВК  



  «Україна починається з мене, не можеш воювати автоматом –  воюй  молитвою, пером, пензлем, словом! Не питай, доки чекати, а думай, що робити, чим можеш допомогти Україні?»

«ЗИМА, ЩО НАС ЗМІНИЛА, АБО 94 ДНІ ЄВРОМАЙДАНУ ОЧИМА ОЧЕВИДЦІВ» - під такою назвою відбувся виступ учнів 8-го класу Гологірського НВК, покликаний вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні,виховувати в учнів патріотизм, почуття національної гордості та любові до України. Ми повинні повсякчас пам’ятати про тих, хто віддав власне життя за європейські цінності, за тих, хто залишився без найдорожчих людей, без дітей та батьків, чоловіків та дружин, рідних та друзів…

Вічна пам’ять героям! Слава Україні! Слава нації!

Палає Київ у вогні, горять сталеві БТРи.

Там на межі – передовій народ боронять волонтери.

Тримати міцно треба щит, бо там, позаду, наші діти,

Батьки стоять і матері, нема куди нам відступити.

 Підготував класний керівник 8-го кл.                        Гуменний В.В.



Прощання з колядою

3 лютого 2017 року у Гологірському НВК проходило свято «Прощання з колядою». Учні 7 класу під керівництвом класного керівника Гаврилів О.П. і вчителя музики Гуменного В.В. пригадали школярам і ознайомили з новими колядками, щедрівками, посівалками і віншуваннями. Батьки із задоволенням допомогли учасникам свята підготувати святкові костюми. Свято принесло усім позитивний настрій і приємні враження.

Учасники свята побажали присутнім :

« Щоб були здорові діти,

Аби мир був в цілім світі,

Аби всім весь Новий рік

Було краще, ніж той рік».

Класний керівник 7 класу Гаврилів О.П.


Інформація

Гологірського НВК про підсумки проведення акції “16 днів проти насильства”

1.     Видано наказ по закладу № 128 від 05.09.2016  Про організацію інформаційно - профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми у 2016 – 2017 навчальному році.

2.     Проведено виховні години класними керівниками 1-11 класів на правову тематику.

3.     Проведено заняття  соціального педагога з капітаном поліції Кобилко В.В.  «Насильство — про що, тобі варто знати  » для учнів 7-11 класів, та конкурси малюнків на тему насильства, та виготовлення газети «Стоп насильству!»

4.     Виготовлення  та розміщення у фойє школи "Скриньки довіри" з метою виявлення жорстокого поводження з дітьми у школі, та за її межами.

5.     «Грані особистості, ставлення до себе» - заняття для учнів 7 кл. (Програма виховної роботи з питань протидії торгівлі дітьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»)  ;

6.     Година спілкування з учнями  8-11 класу,  перегляд відеоролика  «Станція призначення - життя» ( з питань протидії торгівлі дітьми).

7.     Розглянуто   на педагогічній  раді  питання про стан додержання педагогічними працівниками вимог законодавства щодо забезпечення захисту дітей від будь-яких форм фізичного або психологічного насильства, виступ директора Попович О.Є..

8.     Створено  у бібліотеці постійно діючу тематичну  виставку матеріалів з питань запобігання насильству в сім'ї, бібліотекар Попович М.П.

9.     Інформаційна лінійка «10 грудня Всесвітній день прав людини» учні 1-11 класів, заступник директора  Турчин О.М.

 

10.                        Перегляд відеороликів про СНІд  з учнями 6-9 класів та анкетування учнів 8-11 класів про обізнаність Віл інфекцій, та конкурс малюнків на дану тему, соціальний педагог.



1 листопада 2016 року у Гологірському НВК стартував україно-канадський проект "Школа безпечного життя". Заняття проводять: соціальний педагог школи Попович М.П. та капітан поліції Кобилко В.В.

Світлина від Гологірський Навчально-виховний Комплекс.
Світлина від Гологірський Навчально-виховний Комплекс.
Світлина від Гологірський Навчально-виховний Комплекс.

«Посвята в читачі» у Гологірському НВК, 13 травня 2016 р.

Цього року, як і зазвичай, другокласники із нетерпінням чекали на одну із найважливіших подій у їхньому житті – урочистий день «Посвяти у читачі» шкільної бібліотеки. Для кожного майбутнього читача це і справді важлива подія, адже бути читачем шкільної бібліотеки, значить бути на рік розумнішим та вправнішим за першокласників. Окрім того, у бібліотеці є стільки цікавих книг

 

Свято підготували і провели класний керівник Думин О.М., вчитель музики Гуменний В.В., бібліотекар Попович М.П., учні другого та шостого класів.


 

День рідної  мови.

 

Солов’їний голос у моєї мови:

В ній бринить зажура, радощі і гнів,

І козацька дума, і гаї-діброви,

І врожайний шепіт золотих ланів.

 

Саме із цих слів розпочався у Гологірському НВК День рідної  мови. Учні 9 класу та їх класний керівник Мичка С.Б. підготували літературно-музичну композицію «Мово моя українська, мово моя материнська».

        Майстерно декламували вірші про мову Котюх Ю., Бирко Н., Назар Д., Бирко І. (9 клас), а також учні 5 класу: Байструк Т., Фурда В., Ткачишин М., Назар У.

Красою виконання українських пісень «Мово рідна, слово рідне», «Наша мова» під музичним супроводом Гуменного В.В. дев’ятикласники зачарували слухачів.

А Королева Мова (Олексій Н) побажала усім глядачам успіхів у вивченні української мови і зробити все для того, щоб ніколи не пересохло це цілюще джерело, а з нього вічно струмували солодкі святі слова, чаруючи весь світ своєю милозвучністю, багатством, співучістю.

 

 

                              Вчитель української мови Мичка С.Б.



 

Очима ти сказав мені: люблю

Душа складала свій тяжкий екзамен.

Мов тихий дзвін гірського кришталю,

Несказане лишилось несказанним.

Світали ночі, вечоріли дні, не раз хитнула доля терезами.

Слова як сонце сходили в мені,

Несказане лишилось несказанним.                                                                                                          Л.Костенко

 

26 лютого у голо гірському НВК відбулось методоб’єднання класних керівників Великовільшаницького освітнього округу. Учні 10 класу разом із класним керівником Агафоновою Наталією Василівною підготували відкриту виховну годину «Любові всевишній присвячується», в якій десятикласники розповіли про приємні миті життя  гетьмана Івана Мазепи і Мотрі Кочубей; Івана Франка та Ольги Рошкевич; Лесі Українки та Сергія Мержинського.


Над українською землею мандрує Миколай

         18 грудня в Гологірському НВК відбулося свято Миколая. В ньому брали участь учні першого і третього класів, а також дошкільнята. Діти були вдягнені у костюми казкових героїв. Вони гарно декламували вірші, співали пісеньки, розігрували сценки. До підготовки свята були залучені вчителі початкових класів дяків О.Б., Возьна О.П., вчитель музики Гуменний В.В. та вихователь Гнип О.З.

 

         На святі були присутні учні, батьки, вчителі.



Поїздка у музей

Під час осінніх канікул учні 8-11 класів Гологірського НВК із класними керівниками Болюбаш Г.І., Мичкою С.Б., Агафоновою Н.В. побували на екскурсії.

            Відвідали меморіальний музей Романа Шухевича, що у Білогорщі, поблизу Львова. На подвір’ї зустрічає нас привітна екскурсовод, яка розповіла багато цікавого про останню штаб-квартиру Головного командира УПА. Будинок має два поверхи.  На першому поверсі розташовано 5 тематичних зал. Експозиція другого поверху повторює побут Головного командира під час перебування його на цій підпільній квартирі. Увагу привертає криївка, що знаходилася при вході на горище.

            Оригінальні сходи, на яких 1950 року Роман Шухевич вступив у свій останній бій з підрозділом МДБ.

            Мандрівка триває. Місто Львів.

Ми йдемо проспектом Свободи. Тут розташований Національний музей

ім. А.Шептицького — одна з найвизначніших пам’яток культури і мистецтва в Україні. Предметом особливої гордості музею є найбільша й найповніша колекція середньовічного сакрального мистецтва XII – XVIIIст. Ікони здебільшого з теренів Західної України.

            Жертовність та безкорисливість — це словосполучення першим спливає  у свідомості після відвідування музеїв Романа Шухевича та Андрея Шептицького. Скільки ж потрібно сил та віри, щоб боротися, коли надії майже немає? Повертаючись додому, ловлю себе на думці, що ці люди, вирізнялися силою духу. Силою, яка сьогодні конче потрібна українському народу, для подолання усіх труднощів.      


«Нащадки козацької слави» у  Гологірському НВК

В усіх людей одна святиня.

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край,

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщинини.

14 травня у стінах Гологірського НВК проведено свято  «Нащадки козацької слави», яке підготували вчитель фізичного виховання Попович О.Є., вчитель музики Гуменний В.В., соціальний педагог Попович М.П. та учні 5 класу  для того, щоб формувати  громадянина-патріота України, розвивати почуття колективізму, дружби, людяності, відповідального відношення до обов’язків, сприяти розвитку гармонічно розвиненої особистості, формувати і піднімати рівень самоврядування.

         Нехай сьогодні оживе славна сторінка історії України. Ми ще раз усвідомили суть і значення Запорізької Січі в героїчній боротьбі нашого народу за власну державу; будемо розвивати вміння аналізувати, логічно мислити та узагальнювати цікаві сторінки життя козацтва; виховувати повагу до героїв і інтерес до їх подвигів та патріотичні почуття до суверенної і незалежної України.



Гео-еврика «Україно, ти для мене диво» у Гологірському НВК

Велика й прекрасна планета Земля.

Є тут океани, річки і моря,

Глибокі озера, квітучі рівнини

І гори високі, й стрімкі їх вершини.

Багато держав є, людей і мов різних,

Та кожному мила одна лиш, єдина

Найкраща з усіх, то є рідна країна,

Мені наймиліша – моя Україна.

Згідно плану роботи школи на 2014-2015 н. р. з метою поглиблення інтересу учнів до вивчення географії, виховання кращих моральних якостей, патріотизму, поваги один до одного 13 травня у Гологірському НВК був проведений виховний захід з географії на тему: «Гео-еврика «Україно, ти для мене диво»». Захід провела вчитель географії Навроцька Ольга Ярославівна.

Змагання проводилось між учнями 8 класу на краще знання фізичної географії України у декілька етапів: «Відбірковий», «Знайомство», «Жеребкування», «Улюблена тема», «Підказка», «Фінал». Бирко Наталя та Ховзун Олеся забезпечували музичні паузи між етапами цього заходу.

Переможцем змагання став Назар Денис, який був нагороджений грамотою «Найкращий знавець фізичної географії України».



 «Посвята в читачі» у Гологірському НВК

 

         7 травня у Гологірському НВК під керівництвом вчителя початкових класів Возьної О.П., бібліотекаря Попович М.П. та вчителя музики Гуменного В.В. було проведено виховний захід «Посвята в читачі». У ньому взяли участь учні другого та третього класів. Другокласники підготували прислів’я та приказки про книгу, декламували вірші, співали пісні. Третьокласники, в образі улюблених дитячих казок, розповідали майбутнім читачам про правила поводження з книгою, про важливість читання для кожного з нас, роздали їм обіцянки юного читача.

Учні другого класу стали повноцінними читачами шкільної бібліотеки.

         На святі були присутні учні, батьки, вчителі.



«Прощавай,  Букварику»  у Гологірському НВК

6 травня у Гологірському НВК  пройшло свято «Прощавай, Букварику!», яке підготували й провели вчитель початкових класів Думин О.М., вчитель музики Гуменний В.В. та учні 1, 4 класів. У святково прибраному класі зібралися батьки, вчителі та учні школи. З щирими усмішками маленькі школярі декламували вірші, співали веселі пісні, грали в цікаві ігри. Першокласникам були вручені грамоти з нагоди свята та побажання гарних успіхів у подальшому навчанні.



Весна - пора повернення птахів на батьківщину. Вони – наші помічники, бо доглядають дерева і поїдають шкідливих комах. Всесвітній День птахів відзначається 1 квітня, та до цього дня ще не всі птахи повертаються після зимівлі в теплих краях. Одними із перших в березні прилітають лелеки, граки, слідом за ними - дикі гуси, качки, журавлі. У квітні прилітають до нас ластівки, дрозди, зорянки, зеленушки, зяблики, вівсянки та інші. В  очікуванні пернатих  розвішуються шпаківні, совники, дуплянки та інші «пташині будиночки», які учні виготовили вдома разом з батьками.

31 березня в Гологірському НВК відбувся конкурс годівничок та штучних гніздівель для птахів. Участь в конкурсі взяли учні 5-11 класів. Найкращу годівничку виготовив учень 7 класу Котюх Дмитро, а кращі шпаківні - Пасечник Юрій(8 клас) і Гетманьчук Володимир(10 клас). Згодом ці "будиночки" наповняться пташиним співом. 




Бережіть первоцвіти!

Підсніжник складчастий, підсніжник звичайний (білосніжний), сон-трава, цибуля ведмежа, вовчі ягоди пахучі, тюльпан дібровний, проліски дволиста та сибірська, горицвіт весняний, конвалія... Усі ці рослини знаходяться на межі зникнення, більшість з них занесена до Червоної книги України. Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Масовий збір первоцвітів знижує чисельність їх популяцій. 

Наше завдання– привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів. 

Дуже важливою  є пропаганда відмови від купівлі первоцвітів. У акції «Первоцвіти просять захисту» участь може брати кожний. Головне – не зривати ранньоквітучі рослини й не купувати їх.

Особлива роль в просвітницькій природоохоронній діяльності належить учнівській екологічній агітбригаді. Слово, пісня, підкріплені ділом, скоріше знаходить шлях до серця. Ось і на сьогоднішньому виступі агітбригади Гологірського НВК йшлося про бажання зберегти навколишній світ. Тема виступу звучала так: «Бережіть первоцвіти!»

 

Виступали учні 9 класу. Виховний захід підготували вчителі Граничко Г.В. та Гуменний В.В.



«Кенгуру» радо вітають школярі.
   Кожного року весняної пори учні Гологірського НВК з нетерпінням чекають Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру». Це чудова можливість виявити здібності до математики, стимулювати мотивацію учнів до вивчення предметів природничо-математичного циклу та розвинути таланти кожного школяра. Участь у грі вже є перемогою над собою, це бажання більше знати, більше вміти, це безліч можливостей проявити себе, позмагатись, виділитись серед інших. Велика роль «Кенгуру» і у вихованні почуття колективізму, відповідальності, згуртованості.

   Цього року у весняному «Кенгуру» взяло участь 29 учнів нашої школи (це майже 25% всіх школярів), серед яких чимала кількість є молодших школярів (8 учнів). Діти з нетерпінням чекали 19 березня і прийшли в школу святково вдягнуті та з піднесеним настроєм. Ті школярі, які приймають участь у конкурсі кожного року, заохочують і інших, розказуючи про цікаві завдання.

     Ось так поступово цей математичний конкурс згуртував навколо себе талановитих і ерудованих дітей. Уже стало традицією на урочистій лінійці всім учасникам вручати іменні сертифікати Міжнародного математичного конкурсу. Діти з великим задоволенням і радістю отримують їх, гордяться тим, що вони належать до світу математики.

   Зрозуміло, що сам конкурс і його організація потребують певних коштів, та якби він був безкоштовним, то учасників було б набагато більше. І, можливо, відкрились би нові таланти.




4 березня 2015 року учні Гологірського НВК зібрались на урочисту лінійку, щоб відзначити 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького, якого Іван Франко назвав «найзначнішим талантом» серед галицьких композиторів.

Учні 9 класу ознайомили присутніх із основними віхами життя і творчості композитора.

 Бібліотекар школи Попович М.П. підготувала книжково-журнальну виставку «Життя та творчість Михайла Вербицького».

Учні, вчителі, працівники школи проспівали гімн «Ще не вмерла Україна».




19 лютого на базі Гологірського НВК відбулося засідання міжшкільного методичного обєднання вчителів природничо-математичного циклу Великовільшаницького освітнього округу.

З доповіддю «Розвиток здібностей та інтересу учнів до навчання через впровадження   педагогічних  інновацій» виступив вчитель математики  Олексій С.О.

Відкритий урок з математики у 7 класі на тему «Лінійна функція, її графік та властивості. Розв’язування вправ» провела вчитель Бриковська Л.О. на уроці учні звернули особливу увагу на графіки лінійних функцій, які відображають природні процеси. А також розглянули розміщення графіків на координатній площині в залежності від коефіцієнтів k  та b. На уроці було викори стано компютерну презентацію «Лінійна функція».

У 5 класі був проведений урок з інформатики у вигляді подорожі до майстерні художника на тему «Додавання тексту. Основні елементи формату символів: шрифт, накреслення, колір, розмір» вчителем Турчин О.М.